Hakkımızda | TEK-SAR Kimdir?

Tarihçemiz.

Şirketimiz 1977 yılında kurulmuş olup 1996 yılından itibaren çalışma hayatına şirket olarak devam etmektedir.

Ne yapıyoruz?

Kurulduğu günden bu yana şirketimiz her türlü izolasyon ve havalandırma işleri üzerinde deneyimli ve profesyonel kadrosu ile hizmet vermektedir. Birçok sanayi kuruluşuna hizmet vermekteyiz.

TS EN ISO 9001 : 2008 BELGESİ

TS EN ISO 9001 : 2008 Belgesi sertifikamız çok yakında...

HavalandırmaKapalı alanlardaki hava kullanıldıkça, hava içinde bulunan oksijen seviyesi azalır. Böyle durumlarda; sıcaklığın artması ile terleme, düşmesi ile üşüme, nemin artması ile cilt solunumunun yavaşlaması, nemin azalması ile cilt kuruluğu, oksijen oranların azalması ile nefes alma zorluğu ve benzer sorunlar yaşanmaya başlar. İhtiyaç duyulan oksijen normal solunum hızı ile sağlanamadığı için solunum ve kan dolaşımı hızlanır, kan basıncı yükselir, baş ağrısı ve yorgunluğa sebep olur. Bu olgular, solunan havanın içindeki oksijen oranının % 21 in altına düşmesinin sonucudur. Çözüm ise, ortamdaki havanın oksijen oranını tekrar % 21 seviyesine yükseltilmesidir.

Kapalı alanlardaki oksijen oranını doğal koşullarda olması gereken seviyede tutulmasını sağlamanın en kolay yolu havalandırma yapılmasıdır. Kullanım sonucu oksijen oranı azalmış ve kirlenmiş hava atmosfere atılır, yerine dışarıdan, yüksek oksijenli ve kirlenmemiş ( filtre sisteminden geçirilmiş hava ) taze hava alınır. İnsan sağlığının ve verimliliğinin en önemli koşullarından birisi budur. Ferah bir ortamın var edilebilmesi için havalandırma sisteminin önemi büyüktür.

Klima Santralleri

Klima Santralleri

Hava Kanalları

Menfezler ve Anemostad

Tek Sıralı Menfezler

Havalandırma sistemlerinde toplayıcı ve dağıtıcı menfez olarak kullanılmaktadır. Malzeme; Özel olarak haddelenmiş 6063 aluminyum profil.
Fonksiyon; Havalandırma sistemlerinde emiş menfezi olarak kullanılır.
Yüzey Kaplama; Standart kaplama, naturel aluminyum eloksallıdır. İsteğe bağlı olarak elektrostatik toz boya yapılabilir. Standart renkler RAL 9010 ve RAL 9016'dır. Diğer renkler fırın boya ile sağlanabilir.
Montaj; Standart olarak vidalıdır. Mandallı ve yaylı sistem, çerçevede delik istenmediği durumlarda kullanılmaktadır.
Aksesuar; Menfez Damperi, plenum kutusu ve körkasa.

Çift Sıralı Menfezler

Havalandırma sistemlerinde toplayıcı ve dağıtıcı menfez olarak kullanılmaktadır. Malzeme; Özel olarak haddelenmiş 6063 aluminyum profil.
Fonksiyon; Havalandırma sistemlerinde emiş menfezi olarak kullanılır.
Yüzey Kaplama;Standart olarak vidalıdır. Mandallı ve yaylı sistem, çerçevede delik istenmediği durumlarda kullanılmaktadır.
Montaj; Standart olarak vidalıdır. Mandallı ve yaylı sistem, çerçevede delik istenmediği durumlarda kullanılmaktadır.
Aksesuar;Menfez Damperi, plenum kutusu ve körkasa.

Yuvarlak Kanal Menfezler

Bu menfezler dairesel kanal uygulamaları için tasarlanmış olup, dağıtıcı ve toplayıcı olarak kullanılır. Yönlendirici kanatları menfezin ön yüzünden tek elle ayarlanabilir. İsteğe bağlı olarak optimum hava akış dengesi ve hava ayar kontrolü için özel olarak geliştirilmiş aksesuarlarıyla birlikte temin edilebilir. Damper kanat ayarları menfezin ön yüzünden özel anahtarıyla yapılır. Malzeme;Menfez çerçeve ve damperi galvaniz saç, kanatları ise haddelenmiş alüminyum profil. Yuvarlak kanal menfezleri yuvarlak kanallara direk montaj edilebilecek şekilde tasarlanmıştır.
Fonksiyon;(Seçim için tabloya bakınız) Görünen çerçeve yüzeyleri, dairesel yüzey (D), açılı yüzey (A) şeklinde toplayıcı ve dağıtıcı amaçlı dört ayrı tipte yapılmaktadır. Yuvarlak kanal dağıtıcı menfezlerinde, hava akım düzenleyicileri bulunan arkaya monteli özel açılı hava tahliyesi sağlamak aynı zamanda hacim kontrolünü yapmak için çarpma damper kullanılır. Toplayıcılarda ise açısız damper kullanılır. Menfez kanatları ve damperleri menfezin ön yüzeyinden ayarlanabilme imkanına sahiptir. Montaj için menfez çerçevesine açılan karşılıklı vidaya uygun havşalı montaj deliklerinden sac vidası ile tespit edilir. YKM-D (Dairesel) tip menfezler istenilen her kanal çapına göre yapılabilir. YKM-A (Açılı) tip menfezler tabloda verilen kanal çapları için kullanılabilir.
Kullanım Yeri;Yuvarlak kanallara dağıtıcı ve toplayıcı amaçlı damperli ve dampersiz olarak kullanılır.
Kaplama ve Kodu;a) Elektrostatik Toz Fırın Boya (ESFB)
Aksesuar; Menfez Damperi, plenum kutusu ve körkasa.

Kare Petekli Menfezler

Kodu;Kare Petekli Menfezler (KPT)
Kullanıldığı Yerler;Tamamı özel haddelenmiş 6063 Alüminyum profilden oluşmaktadır.
Aksesuarlar;Menfez damperi, Plenum kutusu, Körkasa ve filitre çeşitleri.
Yüzey Kaplama; Eloksal kaplama, isteğe bağlı olarak tercih edilen renkte Elektrostatik toz fırın boya standart olarak RAL 9010 - 9016 Elektrostatik toz fırın boya.
Montaj;Vidalı, yaylı, mandallı olarak montaj edilir.

Lineer Menfezler

Lineer menfezler haddelenmiş alüminyumdan imal edilirler. Standart imalat, doğal renkte eloksallı olup, istendiğinde fırın boya, elektrostatik toz boya ve ya analok renklendirme yapılabilir. Özellikle fan coil ve radyatör üstlerinde, bilgisayar odalarındaki yükseltilmiş tabanlarda, konferans salonu gibi geniş mahallerde havalandırma menfezi olarak, yüzme havuzu kenarlarında ızgara olarak ve daha birçok amaçla kullanılırlar. Lineer görünüm istenen ortamlar için bir çok elemanın birleşmesiyle metrelerce uzunlukta menfez elde edilebilmektedir. Malzeme; Özel olarak haddelenmiş alüminyum profil
Fonksiyon;Havalandırma sistemlerinde üfleme ve emiş menfezi olarak kullanılır. Fan-coil ve radyatör dolaplarının üstünde, bilgisayar odalarının yükseltilmiş döşemelerinde ve bunun gibi bir çok amaçla kullanılmaktadırlar.
Yüzey Kaplama;Standart kaplama, naturel alüminyum eloksallıdır. İsteğe bağlı olarak elektrostatik toz boya yapılabilir. Standart renkler RAL 9010 ve RAL 9016'dır. Diğer renkler boya ile sağlanabilir.
Montaj;Standart olarak vidalıdır. Mandallı ve klapeli sistem çerçevede delik istenmediği durumlarda kullanılmaktadır.
Aksesuar;Menfez damperi, plenum kutusu ve kör kasa.

Kare Anemostad
Eğrisel Kanatlı Tavan Difüzörü

Standart Kanatlı Tavan Difüzörü

Malzeme;Özel olarak haddelenmiş
Fonksiyon;1, 2, 3 ve 4 yönlü kanatlar sayesinde hava üflemesi sağlanmaktadır.
Yüzey Kaplama;Standart kaplama, CD içinde eloksallıdır. İsteğe bağlı olarak elektrostatik toz boya yapılabilir. Standart renkler RAL 9010 ve RAL 9016'dır. Diğer renkler fırın boya ile sağlanabilir.
Montaj;Standart olarak vidalıdır. Mandallı ve klipsli sistem çerçevede delik istenmediği durumlarda kullanılmaktadır.
Aksesuar;Anemostat damperi ve plenum kutusu.

Yuvarlak Anemostad

Yuvarlak Tavan Difüzörleri çok miktarda hava üflemeye elverişlidir. Havanın en iyi şekilde yayılmasını sağlar. Hava çıkış sesi ve direnci diğer tiplere nazaran daha azdır. UYGULAMA ALANLARI:Tabii veya cebri havalandırmalarda, duvar veya tavanlarda üfleyici ve emici olarak kullanılabilirler. Genellikle gemilerde tercih edildiğinden bu adla anılırlar. KONSTRÜKSİYON: Çerçeve ve açıp kapama diski alüminyum saçtan imal edilmiş olup, yüksek hızlara ve hava sesine karşı en uygun yapıdadır. Çerçevenin yerine montaj gayet kolaydır. GA-V VİDALI TİPLER: Açma-Kapama diski, az bir kuvvetle döndürülürek hava miktarı ayarlanır. Ayar somunu pirinç malzemeden yapılmıştır.
havalandırma kanalı yapılacak mekanın m2.si ve içeride bulunacak insan sayısı hesaplanarak kullanılacak klima santrali seçilir. Havalandırma kanalları da klıma santraline uygun olarak imal edilerek montajı yapılır. Havalandırma kanallarımız hazır flanşlı, sızdırmaz contalı ve vidalı olarak imal edilmektedir. Işlerimizde saç olarak galvaniz alüminyum ve krom (0.40-1.5 mm. arası) kullanmaktayız.

İzolasyon

İzolasyon Uygulama Alanları

Boru İzolasyonları

 • Flex kaplama
 • Galvanez sac kaplama
 • Alüminyum sac kaplama

Kanal İzolasyonları

 • Cam yünü kaplama
 • Taş yünü kaplama
 • Galvanez sac kaplama

Cam Yünü Genel Özellikleri

Genel Bilgiler; Cam yünü silis kumunun 1200-1250 °C de eritilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır.
 • Isı yalıtımı, ses yalıtımı ve akustik düzenleme malzemesi olarak kullanılmaktadır.
 • Kullanım sıcaklığı - 50 / +250 °C dir.
 • Sıcağa ve neme maruz kalması durumunda boyut değişikliği olmaz.
 • Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve paslanma yapmaz.

Uygulanabilir Alanlar: • Buhar Boruları İzolasyonu
 • Kazan İzolasyonları
 • Yağ boruları İzolasyonu
 • Kızgın Yağ Boruları İzolasyonu

Taş Yünü

Genel Bilgiler; Taşyünü şilteler ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği sağlamak amacıyla pek çok alanda kullanılabilmektedir. Çok değişkenli ve yüksek sıcaklıklar gerektiren makine ve tesisatlarda kullanılır. 700-750 °C ye kadar yanmazlık özelliğine sahiptir. Ayrıca makine veya tesisatta oluşabilecek titreşimleri de emer. Korozyon, çürüme ve küflenme yapmaz. Kesinlikle yanmaz. Bu sayede kullanıldığı alanlarda yangın yalıtımı da sağlanmış olur. Su iticiliği yüksektir, makul oranlar dahilinde su emmez. Isı yalıtım kabiliyeti zamanla değişmez, kullanılan malzemenin ömrü yapının ya da makinenin ekonomik ömrü kadardır.

Uygulanabilir Alanlar: • Buhar Boruları İzolasyonu
 • Kazan İzolasyonları
 • Yağ boruları İzolasyonu
 • Kızgın Yağ Boruları İzolasyonu

Soğutma Boruları ve Soğutma Kazan İzolesi


Soğutma hatları ve kazanların hava ile temasının kesilmemesi sonucu büyük enerjı kaybı ortaya çıkar. Bu enerjı kaybını önlemek için soğutma hatları ve kazanların armaflex ile izole olması gerekmektedır. Boru hatlarının ve kazanların ısı değerine göre armaflex kalınlığı seçilir. Boru izolasyonları hazır olarak imal edılen armaflex ile izole edilir. Ek yerleri özel bant yardımıyla kaplanır. Kazan izolasyonları ise rulo şeklindeki armaflex ile izole edilir. Ek yerleri özel bant yardımı ile kaplanır ve hava almaması sağlanır. Soğutma boruları ve kazanları armaflex ile izole edildikten sonra üzeri alüminyum saç veya galveniz saç ıle kaplanarak uzun ömürlü olması sağlanır. İzolasyon saç kaplamasında kullanılacak malzeme alüminyum ve galveniz olarak belirlenir. Saç kalınlıkları 0.40 ıle 1 mm arasında değişmektedir.

Çalışma Alanları / Projeler

Referanslarımız

 • Richmond Hotel

  Richmond Hotel
  Pamukçu / Selçuk

  Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.

  Eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

 • Arı Yağ Sanayi

  Clean Code

  Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

  Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet.

 • Turyağ Gıda

  Photography

  Consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam.

  Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam.

 • Teksüt Ürünleri

  Copywriting

  At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum.

  Deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident.

 • Bilginoğlu Yağ Sanayi

  Fast Delivery

  Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur.

  Vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur.

 • Komili Sabun Kozmetik

  Copywriting

  At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum.

  Deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident.

 • Yudum Yağ Sanayi

  Copywriting

  At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum.

  Deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident.

 • Asya Otel

  Copywriting

  At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum.

  Deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident.

 • Tire Kutsan A.Ş.

  Copywriting

  At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum.

  Deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident.

 • Alliance Tütün İşletmeleri

  Fast Delivery

  Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur.

  Vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur.

BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri

Haritada Yerimiz